דק אורן

דק אורן רוכשים במרכז העץ הישראלי

דק אורן, ישנם מספר סוגי עץ המתאימים לבניית דק, לכל אחד יתרונותיו וחסרונותיו. המאפיינים שונים והמחירים בהתאם. בארץ, הדק המבוקש והמקובל ביותר הוא דק אורן.

 

קצת על האורן

 

את עץ האורן מייבאים לארץ בעיקר מרוסיה ומפינלנד, כאשר הסוג הפיני הוא איכותי יותר. האורן נחשב לעץ זול ולכן הוא משתלם מאוד לשימוש. הוא רך יחסית וקל במשקלו, מה שמאפשר נוחות וקלות בעבודה איתו. על מנת להשתמש בו יש צורך בחיטוי ראשוני, המנקה אותו מחומרים מסוימים ומכינו לעבודה. לאחר החיטוי יש להמתין תקופה מסוימת ורק לאחריה ניתן לצבוע את קורות העץ, בדרך כלל כשהן כבר מותקנות בדק.

 

חסרונות ודרכי התמודדות

 

דק אורן מאופיין במראה לא חלק, כשעל קורת עץ אורן מצויות נקודות רבות (עיניים) המקנות לעץ צבע לא לגמרי אחיד. כמו כן, יש לדעת שעץ הוא אמנם חומר חזק וטוב, אך הוא עשוי להתבלות ולהיפגע עם הזמן ומצריך טיפול ואחזקה מתאימים. זה נכון לגבי עץ בכלל ולגבי עץ אורן בפרט. הדקים מצויים בדרך כלל בחוץ וחשופים לשמש, לרטיבות ולקור. על מנת לשמור על טיבם ועמידותם, יש להקפיד על טיפול שנתי הכולל שימון יסודי וצביעה של החומר. אלו יקנו לעץ חסינות וישמרו עליו עד כמה שאפשר מפני המגעים המאיימים עליו. מובן שגם לאחר כל אלו קיים בלאי טבעי הפוגע בעץ ומפחית באיכותו משנה לשנה.

 

בסך הכל משתלם מאוד

 

בשקלול החסרונות והיתרונות, נראה כי מחירו של עץ האורן ונוחות העבודה איתו גורמים לו להיות משתלם ועקב כך מבוקש מאוד בקרב הצרכנים. מרפסות רבות נבנות מעצי אורן, ויש שאף מרחיבים ובוחרים להוסיף פרגולות או שאר הוספות לדק האורן שאותו בנו.

 

מי מוכשר לבנות דק אורן?

 

כיום, עם העלייה בביקוש עלה גם ההיצע בשוק ונוסדו חברות רבות המציעות שירותי הרכבה ובנייה של דקי אורן בפרט ושאר דקים בכלל. גם בעלי מקצוע פרטיים פועלים בתחום ומציעים שירותי הרכבה לכל דורש. מרכז העץ הישראלי מעמידה לרשותכם אנשי מקצוע מן השורה הראשונה בכל הקשור לדק אורן, דק איפאה, דקים סינטטיים.

 

אתם מוזמנים להגיע לאולם התצוגה שלנו באזור התעשייה קרית עקרון- בילו' בעלי המלאכה 5.

 

שעות הפעילות: 07:30 – 16:30.
טלפונים: 08-9495990, 050-6069999 (גל).
מייל: info@woodcenter.co.il