מאמר – דקים, פרגולות עושים יופי לגינה

דקים, פרגולות עושים יופי לגינה

מאמר – דקים, פרגולות עושים יופי לגינה . מאמר זה עוסק בשדרוג גינות ועיצוב גינות. בחרו עץ מתאים, סגנון והפכו את הגינה שלכם לחלומית!

כשרוצים לחפות שטח בגינה פרגולות גם היא עניין למקצוענים ולכן, מחסני עצים הם המקום הטוב ביותר לרכישת עץ.

Copy-(2)-of-DSC_2663

מחסני עץ הם מקום מעולה להתייעץ עם מומחים ולרכוש במחירים אטרקטיביים כל עץ לכל מטרה.
אין דרך יפה מלעשות זאת על ידי התקנת דק עץ. דקים מעץ מוסיפים מראה יוקרתי לכל גינה אם לשם חיפוי במקום דשא צומח או לשם תיחום אזור ישיבה עם פרגולה או בלעדיה.

 

התקנת דקים היא עניין למקצוענים. זוהי עבודה הדורשת דיוק ומיומנות. רכישת עץ לדקים או לפרגולות.

 

איך מתקינים דק?

ראשית יש להחליט באיזה עץ מעוניינים לשם התקנת הדק דקים מעץ אורן הם דקים פופולריים בשל מחירם הזול משמעותית לעומת דקים מעצים אחרים.

בשל מרקמו הרך של העץ,דק אורן דורש טיפול מקדים של חיטוי למניעת חדירתם של מזיקים וחרקים וכירסום העץ. יש לזכור כי כיוון שמדובר בעץ רך יחסית, הוא נוטה יותר להישחק הן מפגעי מזג האוויר והן מפגעי הזמן ולכן יש למשוח דק עץ אורן לפחות פעמיים בשנה על מנת לאטום אותו הן מפני קרני השמש היכולות לחדור אליו ולשחוק אותו והן מפני הגשם העלול לחלחל אליו ולגרום לריקבון.

IMG_0004

דק עץ אורן אומנם נוח לעבודה בשל רכותו היחסית ומרקמו אך זאת בדיוק הסיבה שעלינו לטפל בו יותר מאשר דקים אחרים. דק עץ אורן אף זקוק לצביעה לפחות פעמיים שלוש בשנה על מנת לשמור על הצבע המקורי שלו..

עץ פופולרי לא פחות המשמש להתקנת דקים הוא עץ איפאהמחסני עצים.. עץ זה גודל ביערות הגשם,עובדה ההופכת אותו עמיד יותר בפני חרקים ומזיקים. עץ איפאה לא זקוק לטיפול וחיטוי מיוחד שכן הוא חזק ועמיד. הוא נוח פחות לעבודה ובשל מחירו הגבוה יחסית הוא משמש לחיפוי אזורים קטנים יותר בגינה. דק איפאה מצויין לחיפוי אזורים סביב בריכות שכן החיספוס מונע החלקה.

IMG_4302

 

התקנת דקים היא עניין למקצוענים אך אם החלטתם לעשות זאת בעצמכם יש להקפיד על 4 שלבים חשובים: בניית היסודות ויציקת בטון על מנת לחזקם,הכנת התשתית להנחת הדק, הרכבת משטח הדק וגימור הדק. אם החלטתם לפנות לאיש מקצוע על מנת להתקין את הדק, מומלץ לראות עבודות קודמות ולשמוע המלצות על טיב העבודה וכמובן לפנות אל  מחסן עצים מרכז העץ הישראלי