מאמר – דקים הדרך היפה לחיפוי

עונת הקיץ היא העונה החמה של הדקים. יותר ויותר בעלי גינות מעדיפים להתקין דק עץ בחצר ולחסוך את העלויות הגבוהות הכרוכות בגידול דשא. הצורך בהשקייה רבה, דישון,הדברת מזיקים וכיסוח, גורם לרבים מבעלי הגינות למצוא אפשרויות חיפוי אחרות וזולות יותר לטווח הארוך. דקים מעץ הוא פתרון אידיאלי לחיפוי משטחים בגינה. רבים יעדיפו התקנת דק עץ מתחת לאזור של פרגולת עץ, כך מתקבל מראה כפרי אחיד המעניק אווירה טבעית וכפרית לכל גינה.

בגינה בה שטח גדול המיועד לחיפוי,רצוי לבחור בדק עץ אורן. זהו עץ יחסית זול מדקים אחרים. דק אורן כמו עצים רבים אחרים המשמשים לדקים וכן המשמשים לבניית פרגולות עץ, דורשים תחזוקה שכן מדובר בעץ רך יחסית ולכן עליו לעבור טיפול חיטוי נגד חרקים ומזיקים ורק לאחר מכן להיות מותקן. בנוסף, עץ זה עובר תהליך של משיכה בשמן מיוחד המגן עליו מפני פגעי האקלים כמו שמש קופחת בקיץ וגשם בחורף.בנוסף, אם מדובר בדק לו רווחים גדולים בין חלקי העץ השונים יש לבצע ניקיון בין הרווחים מפעם לפעם. דק איפיאה הוא דק העשוי עץ טרופי קשיח יותר שאינו דורש כל הכנה לפני ההתקנה. הוא אינו דורש כל חיטוי שכן הוא עמיד בפני כל החרקים והמזיקים בשל מבנהו וכן אינו דורש משיכה בשמן לעיתים קרובות.דק איפאה יקר יותר מדק עץ אורן ולכן מומלץ להתקינו בשטחים קטנים יותר.

דק איפיאה, אידיאלי סביב בריכות

דק איפאה עשוי עץ קשה וטרופי ולכן עמיד יותר מפני חרקים טחב וריקבון. הוא אידיאלי להתקנה סביב בריכות פרטיות בשל כך שהוא מונע החלקה וכן אינו נפגע מכמויות המים שישפכו עליו כמו עץ אחר. בשל עלותו הגבוהה דק איפיאה מותקן לרוב בשטחים קטנים יותר. דק איפאה הוא בעל מראה יוקרתי ומוסיף לאווירה בכל מקום בו יותקן אם מתחת פרגולה או מסביב לבריכה ואפילו כשביל המוביל לגינה וממנה. כשמתקינים דק כלשהוא מומלץ לערוך סקר מחירים בין מחסן עצים שונים ולמצוא את המחיר הזול ביותר עבור עץ הדק שלכם. מחסני עץ רבים מקושרים לאנשים מקצוע מובילים ולכן תוכלו בעזרת מחסן עץ אליו תתקשרו למצוא מתקין דק. דירשו לראות עבודות קודמות שביצע מתקין הדקים, בנוסף, בידקו האם מדובר בדק עם חיבור בולט בו נראים הברגים המחברים אותו או האם מדובר בחיבור נסתר. דירשו אחריות ממתקין הדק שלכם וכן הוראות מדוייקות בדבר הדרך הטובה ביותר לשמירה על הדק. במקרים רבים יכללו מתקיני דק עץ את האחזקה במחיר התקנת הדק ויגיעו במועד הנכון להעניק לדק העץ טיפול של משיחת הדק בשמן.
זיכרו, דקים עץ הם השקעה לטווח ארוך. ככל שתבחרו בדק עץ יקר יותר מעץ איכותי יותר תוכלו ליהנות מהדק לאורך שנים רבות.

 

קישורים נוספים:

– דקים

– דק איפאה
– דק אורן
– דקים סינטטים

– מחסן עצים